*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Adana’da İstiklal Metro Alt Geçidi Engellilere Tahsis Edildi  (Okunma sayısı 612 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Adana’da İstiklal Metro Alt Geçidi Engellilere Tahsis Edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi, uzun süredir atıl durumda olan İstiklal Metro Durağı Altgeçidi'ni eğitim ve hizmet faaliyetleri yapılmak üzere Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Adana Şubesi'ne tahsis etti.

D-400 karayolunun her iki tarafında 2 adet engelli asansörüyle ulaşım sağlanan ve içerisinde 3 odanın bulunduğu, İstiklal Metro Durağı Altgeçidi, 3 yıl süreyle TSD tarafından kullanılacak.

TSD Adana Şube Başkanı Halis Kassap, kendilerine tahsis edilen yaklaşık 250 metrekarelik atıl alanın tadilatını Seyhan Belediyesi'nin yapacağını, düzenlemenin ardından alanın engelliler için dinlenme ve kaynaşma alanı olacağını söyledi. Kulanılacak alana engellilerin tek araçla ya da doğrudan metroyla gelebileceğini dile getiren Kassap "Biz gelmeden önce insanlar buraya korkarak iniyordu ama biz yerleştiğimiz zaman herkes rahatlıkla güvenli bir şekilde girip çıkacak. Biz de atıl olan bir yeri değerlendirmiş olacağız ve bu engellilere eğitim olarak geri dönecek" dedi.

Dernek olarak 2003 yılından bu yana 2 bin 480 kişiye çeşitli konularda eğitim verdiklerini anlatan Halis Kassap "İstihdama yönelik bu eğitimlerde bilgisayarlı ön muhasebe, operatörlük, web tasarım, ofis yazılımları, adliye takip işlemleri gibi alanlara öncelik tanıyoruz" diye konuştu.

19.12.2014 - Adana Toros