*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Lösemili Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Yıl Hediyesi Bekliyor  (Okunma sayısı 615 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Lösemili Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Yıl Hediyesi Bekliyor

Tam tarihini hatırlayamıyorum ama 10 sene kadar önceydi...

Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığının ilk dönemi...

Ramazan ayında, iftar sofrasında bir aradaydık dönemin Başbakanı Erdoğan ile.

İftar, Lösante'deydi. Lösemili Çocuklar Vakfı LÖSEV'in hastanesinde...

Erdoğan, iftar masasında buluştuğu lösemili çocuklarla çok yakından ilgilenmişti hatırlıyorum. Hepsini tek tek bağrına basmış, hediyeler vermiş, sohbet etmişti.

Hastanenin mevzuattan kaynaklanan ufak tefek sorunlarını da, o iftar yemeği sırasında öğrenmiş ve anında, yerinde verdiği talimatlarla bütün problemlerin çözülmesini sağlamıştı Başbakan.

Erdoğan'ın LÖSEV'e verdiği en büyük hediye bu olmuştu.

O akşam, vakıf yöneticilerinin de, tedavi gören çocukların da (ve tabii ailelerinin) gözlerinin içinin nasıl güldüğünün şahidiyim.

LÖSEV, o günden bu yana çok büyüdü, çok çocuğa şifa, çok aileye mutluluk verdi.

Bakanlar Kurulu kararınca kamu yararına çalışan ve 16 binden fazla lösemi ve kanser hastasına hizmet veren bir hayır kuruluşu LÖSEV.

Tedavi başarısında yakalanan oran yüzde 90'lara ulaşmış durumda. Bu oran ile dünyanın sayılı hastaneleri arasında Lösante.

LÖSEV topladığı bağışları, Türkiye çapında, 16 bini aşkın hastasının evine kadar götürüyor. İlaçtan et ve sucuk dahil gıdaya, buzdolabından kırtasiye ürünlerine kadar...

Lösemili çocuklar LÖSEV'in okullarında tamamen ücretsiz eğitim alıyor. Aileleri de Lösev Köyü'nde medeni bir yaşam sürüyor. Yine ücretsiz...

LÖSEV Onkoloji Kenti izin bekliyor

Avrupa’nın ilk, ülkemizin en donanımlı kanser hastanesi Ankara'da (Gölbaşı - Haymana Yolu üzerinde) inşa edildi.

LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesi...

Hem çocuk hem de yetişkin lösemi ve kanser hastalarının tamamen ücretsiz tedavi görecekleri 250 oda ve 100 gözlem yataklı, son teknoloji ürünü bir sağlık merkezi.

100 odalı hastane oteli ve bin öğrenci kapasiteli eğitim kompleksi ile LÖSEV'in hedefi, yüzde 90 olan tedavi başarısını, bu özel kampüste yüzde 100 seviyesine çıkartmak. Her şey tamam, beklenen sadece bürokratik onay sürecin neticelenmesi. Yani gerekli ruhsat, izin ve kadroların verilmesi.

LÖSEV'in dosyası Sağlık Bakanlığı'nda imza bekliyor. Bakanlık yetkilileri konuyla ilgileniyor ama süreç biraz yavaş işliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı'na Naçizane Çağrımdır

Sayın Erdoğan,

Sağlık konusuna verdiğiniz önem herkesin malumu.

Türkiye'de bürokrasinin bazen engel teşkil eden geleneksel yapısı hakkındaki görüşleriniz ve bu alışkanlığı değiştirmeye dönük geçmiş icraatınız da öyle.

Türkiye'de kanser ve lösemiye her yıl yaklaşık 200 bin kişi yakalanıyor.

Bu insanların bir çoğu maalesef tam tedavi şansını yakalayamıyor.

LÖSEV'in bu konudaki 15 yıllık tecrübe ve yakaladığı başarı ortada.

Vakfın tamamen kendi imkanları ile inşa ettiği Onkoloji Kenti, Türkiye'nin gurur duyacağı bir şifa merkezi olabilmek için gerekli izinlerin verilmesini bekliyor.

10 yıl önce, o iftar yemeğinde buluştuğunuz, sarıldığınız çocuklar iyileşti. Aileleri ile birlikte LÖSEV'e ve size duacılar.

Halen onlar gibi binlerce evladımız tedavi görüyor ve görecek. Sıradan bir gönüllüsü olduğum LÖSEV bünyesinde tedavi gören çocukların ve ailelerinin sizden böyle bir yeni yıl hediyesi beklediğini bilmenizi istiyorum.

Saygılarımla. / Murat Çelik

18.12.2014 - Vatan