*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Memur zammı açıklandı  (Okunma sayısı 6754 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Memur zammı açıklandı
« : Ağustos 16, 2013, 09:46:44 ÖÖ »
Memur zammı açıklandı

Memur zamları konusunda Bayram öncesinde hükümet ve sendikalar arasında uzlaşma sağlandı... Çalışma Bakanı Faruk Çelik açıklama yaptı. 2014 yılında taban aylığına 175 lira zam yapıldı... 2015'te yüzde 3+3 zam yapılacak..

Memur zamları konusunda Bayram öncesinde hükümet ve sendikalar arasında uzlaşma sağlandı... Çalışma Bakanı uzlaşmanın ayrıntılarını anlattı.

ÇALIŞMA BAKANI FARUK ÇELİK:

2014-2015 memur zammı görüşmeleri mutabakat ile sonuçlanmıştır. 2014'ten geçerli olmak üzere taban aylığına 175 TL zam yapılacaktır. 2015'te ise birinci altı ayda yüzde 3, ikinci altı ayda yüzde 3 ve enflasyon farkı oluşursa bu fark ödenecektir.

Eğitimciler için 2014 birinci altı ayında 75 TL, ikinci altı ayda 75 TL olmak üzere öğretmenlerimize toplam 150 TL eğitim öğretim tazminatı ödenecektir.

4C'lilere aile yardımı, eş ve çocuk yardımının yanısıra, iyileştirme faslından 175 TL, seyyanen yapılacak artış da 175 TL olmak üzere aile ve eş-çocuk yardımı dahil toplamda 350 TL iyileştirme yapılacaktır.

Hizmet kollarına gelince hakem heyetinin vermiş olduğu kazanımları aynen korumuş bulunmaktayız. Hizmet kollarında yeni bazı iyileştirmeler de gerçekleştirdik.

Taban aylığına yapılan artış emekliler açısından da son derece anlamlıdır. Gelecek yıllardaki artışlara yansıması açısından da önemlidir. Son 1 ay içerisinde Türk-iş ve Hak-İş arasında yapılan sözleşmeler ve Grevlerin uzlaşmayla sonuçlanması ve memurlarla yaptığımız sözleşmeler göz önüne alınınca, bakanlığımızın asli görevi olan diyalog ve sorunların masada çözümü konusunda önemli adımlar atılmış bulunmaktadır. Herkese hayırlı olsun.. "

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI AHMET GÜNDOĞDU:

Biz masaya gelirken 4 ana konuyu sorunlu alan olarak belirlemiştik. Birincisi emeklilerin durumu... Memurların durumu... Üçüncüsü mağdur öğretmenler... Dördüncüsü ise 4C'lilerdi...

Toplu sözleşme içerisinde 2014 yılında ortaya koyduğumuz tablo kalıcı yansıması olan bir konuydu. 250 TL önermiştik, 175 TL'de uzlaşıldı.

Öğretmenler de sıkıntı yaşıyordu. Onlara da 150 TL, eski adıyla ek ödeme, yeni adıyla eğitim öğretim tazminatı sağladık.

4C'liler için en önemli konu kadroydu. Bir çok kişi kadroya alındı. Şimdi 23 bin 4C'li arkadaşımız var. Bunların da kadroya geçmesini talep ediyoruz. İş güvencesine kavuşacakları bir kadro istiyoruz. Bu meclis çalışmasını gerektirdiği için ilerleyen bir zamanda yapılmalıdır. 4C'li arkadaşlara da 350 TL zam olmak üzere toplamda 550 TL'lik bir yansıma sağlanacak.

Şu anda 45 TL olan toplu sözleşme ikramiyesinin 60 TL'ye çıkarılmasında uzlaştık.

4 alanın tamamına yansıması olan bir toplu sözleşme mutabakatına imza attık. Herkese hayırlı olsun. Ramazan bayramı kutlu olsun..

Anahtar Kelimeler: Memur, Zamları, Konusunda, Bayram, öncesinde

sondakikahaberleri.com.tr

Kaynak ulaşmak için tıklayın....