*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Beşiktaş'ın Şampiyonluk Kutlamalarında Korkunç Kaza  (Okunma sayısı 1555 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Beşiktaş'ın Şampiyonluk Kutlamalarında Korkunç Kaza
« : Haziran 08, 2017, 03:43:56 ÖÖ »
Beşiktaş'ın Şampiyonluk Kutlamalarında Korkunç Kaza

İstanbul Boğazı’nda dün Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlayan taraftarların bulunduğu iki tekne birbirine sürttü. Kazada Özlem Gelgüzel (30) ve Samen Bakan (31) bacaklarından yaralandı. Aynı teknede bulunan Serdar Tümen “Dalga nedeniyle herkes bir yeri tutuyordu. Ne olduğunu anlamadık. Büyük bir tekne çarptı” dedi.

Şampiyonluğunu kutlayan Beşiktaşlıları taşıyan tekneye eşik etmek için çok sayıda taraftar kiraladıkları teknelerle boğaza açıldı. Öğle saatlerinde içerisinde 8 kişinin bulunduğu tekne ile başka bir tekne bir birine sürttü.

İddiaya göre; yakılan meşaleler nedeniyle tekneler bir birlerini göremedi. Kaza sonucu aynı teknede bulunan bankacı Samet Bakan (31) ve Özlem Gelgüzel (30) bacaklarından ağır şekilde yaralandı. Yaralı taraftarlar hemen Ortaköy sahilinden ambulanslara bindirildi.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Samet Bakan’ın iki bacağından ağır yaralandığı ve ameliyata alındığı öğrenildi. Özel bir hastaneye götürülen Özlem Gelgüzel’in ise bacaklarında kırık olduğu belirtildi.

Yaralılarla aynı teknede bulunan Serdar Tümen “Bizim teknemiz 6-7 kişilik küçük bir tekneydi. Kiralayıp eğlencelere katılmak istemiştik. Dalga nedeniyle hep birlikte orta kısımda duruyorduk. Bize çarpan tekne çok büyüktü. Dalgalar nedeniyle ben de bir yere tutunmuştum. Birden tekne bize orta kısımdan çarptı. Ne olduğunu anlamadım. Arkadaşlar bacaklarından ağır yaralandı. Kimsenin tekneden ayaklarını sarkıttığını görmedik” dedi.

04.06.2017 - Hürriyet