*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller  (Okunma sayısı 648 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller
« : Şubat 19, 2015, 02:17:52 ÖS »
Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller

İstanbul Valiliği'nden sonra Ankara Valiliği de öğrencileri sevindirecek haberi verdi. Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Öğrenciler kar tatili haberi sonrası sosyal medyada büyük sevinç yaşadı. CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli kuzeyli kuvvetli rüzgarların devam ettiğini belirterek kar yağışının kesintilerle bir gün daha devam edeceğini söyledi.

ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA: OKULLAR TATİL

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Ankara Valiliği'nin Twitterdan duyurduğu tatil açıklamasında şöyle denildi:

"Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 19 Şubat 2015 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygı ile duyurulur..."

İŞTE İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN YAPILAN O AÇIKLAMA

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etmesi ve kuvvetli don olayı beklenmektedir.

Valiliğimizce öğrencilerimizin ulaşımda herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe günü de 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır.

Beykent Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Kavram Meslek Yüksek Okulları'nda 19 Şubat Perşembe günü eğitime ara verildi.

19 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER!

ESKİŞEHİR

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Eskişehir İl merkezinde okullarda 1 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildi. Valilik yetkilileri de, çalışan hamile ve engellilerin bugün için 1 gün süreyle idari izinli sayılacağını bildirdi.

BURSA

Bursa'da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Bursa Valiliği, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

BOLU

Bolu'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın il genelinde okullar tatil edildi. Bolu Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.

KASTAMONU-BARTIN,

Kastamonu ve Bartın'da yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Şubat Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

EMİRDAĞ

Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi'nde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Afyonkarahisar'da etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kaymakamlık ilçede eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Konuya ilişkin açıklamada, 'Meteorolojiden edinilen verilere göre, beklenen yoğun kar yağışı ve olası buzlanma nedeniyle ilçe merkezi, belde ve köylerimizde tüm okullar 19 Şubat 2015 tarihinde 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçe merkeziyle bağlı belde ve köylerimizde görev yapan engelli tüm kamu personeli 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır' denildi.

KAYSERİ

Kayseri'de etkili olan kar yağışı sonrasında okullar bugün ve yarın tatil edilirken, Sabah okullara giden öğrenciler de ders aralarında okul bahçelerinde kar topu oynayıp gönüllerince eğlendiler. Öğrenciler, kar yağışına ve hava sıcaklığının 0 derece olmasına aldırış etmeden okul bahçelerinde birbirlerine kartopu attı, ayakkabılarıyla kaymaya çalışıp, küçük kardan adamlar yaptı. Okulların tatil olmasına sevinen öğrenciler, mahallelerinde kayak kayıp kartopu oynayacaklarını da söyledi.

KIRŞEHİR

Kırşehir'de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi" denildi.

BOLU

Bolu'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın il genelinde okullar tatil edildi. Bolu Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının başlaması ve buzlanma nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Sincik İlçesi'ndeki ilk ve orta dereceli tüm okullar, Çelikhan İlçesi'nde ise taşımalı eğitim yapılan okullar kar nedeniyle 1 gün tatil edildi.

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda kar nedeniyle perşembe günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Çelikhan'da ise kar ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim yapılan okulların perşembe tatil edildiği duyuruldu.

AMASYA

Amasya'da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19 Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi.

BALIKESİR

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın okullar tatil edildi.

Dursunbey'de etkili olan kar yağışı ve soğuk hava okulların tatil olmasına sebep oldu. Gece saatlerinde hava sıcaklığının -9 dereceye kadar düşmesi beklenen ilçede aşırı don yaşanırken yollar adeta buz pistine döndü. Belediye ekipleri, karın kapattığı yollarda küreme ve donla mücadele için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlar ise özellikle kırsal mahallelere ulaşımda zorlanıyor.

Dursunbey Kaymakamlığı aldığı karar doğrultusunda kar yağışı ve aşırı don sebebi ile perşembe günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Bu kapsamda ilçe merkezi ve mahallelerdeki ilk ve orta düzeydeki tüm okullar tatil edildi.

ÇORUM

Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Çorum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.

KARAMAN

Karaman'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi.

Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

KOCAELİ

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, aralıklarla devam edecek kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle: "Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve 19.02.2015 günü etkisini artırması beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19.02.2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."

NEVŞEHİR

Nevşehir'de kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün daha ara verildi.

Nevşehir'de etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada aynı gün ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin idari izinli sayılacağı belirtildi.

Nevşehir'de kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Çarşamba günü de okullar tatil edilmişti.

NİĞDE

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

ORDU

Ordu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde kar tatilinin uzatıldığını ifade etti.

Türkkan, Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine istinaden yarın Mesudiye, Ulubey, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Aybastı, Korgan ve İkizce ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda, Perşembe ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiğini söyledi.

Türkkan, yarın Altınordu ilçesi, Fatsa, Kabadüz, Gülyalı ve Kabataş ilçelerinde eğitim ve öğretimin devam edeceğini kaydetti.

SAKARYA

Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

SAMSUN

Samsun'da etkili kar yağışı sebebiyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilecek.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, kentte iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Samsun'da kar yağışı dolayısıyla dün ve bugün eğitime ara verilmişti.

SİVAS

Kar yağının etkili olduğu Yıldızeli, Şarkışla ve Gemerek ilçelerinde ilkv e orta dereceli okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi.

Bu arada kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelere bağlı toplam 115 köy yolunun ulaşıma kapandı. İl Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi. Kar ve tipi nedeni ile Gürün ilçe yolu da trafiğe kapandı.

TOKAT

Tokat'ta ve Sivas'ın Şarkışla ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve soğuk havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, "İl genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi" dedi.

YOZGAT

Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde okullar yoğun kar yağışı sebebiyle bir gün süreyle tatil edildi.

Yozgat'ta kar yağışı yoğun bir şekilde devam ederken Yozgat merkez ve köyleri ile Sorgun ilçe ve köylerinde okullar 19 Şubat Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, kar yağışının devam ettiğini bu sebeple Yozgat Merkez ve Sorgun ilçesinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

19.02.2015 - AA