*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İki Eline Birden Nakil Yapılan Zion Futbol Oynamak İstiyor  (Okunma sayısı 1609 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
İki Eline Birden Nakil Yapılan Zion Futbol Oynamak İstiyor

9 yaşındaki Zion Harvey'e çift el nakli yapılalı 1 yıl oluyor. İngiltere'deki el nakli ameliyatları geçirenler arasında en genci olan Zion Harvey, yeni ellerini etkin bir şekilde kullanmak için yoğun bir rehebilitasyondan geçti.

Zion 2 yaşında kangren enfeksiyonu sebebiyle elleri ve bacaklarını kaybetmişti. Şimdi ise yeni bir hedef belirleyen Zion'un isteği futbol oynamak.

"Ellerimden memnunum, farklı olduğunu hissetmiyorum. Artık bir topu ellerim olmadan önce fırlattığımdan daha uzağa fırlatabiliyorum."

10 saatlik nakil ameliyatının başındaki isim olan Dr. Scott Levin, Zion'un ameliyat ve sonraki süreçle birçok yetişkinden daha iyi baş ettiğini söyledi.

Zion Harvey'in annesi Pattie Ray ise duygularını şöyle ifade etti: "Futbol oynaması onun hayali ama benim de hayalim. Bunu beraber yaşıyoruz. Sadece ne olursa olsun on desteklemek ve ona yardım etmek istiyorum."

Ameliyattan önce Zion yazmak, yemek ve oyun oynamak için dirseklerini kullanıyordu. Ayrıca Zion bacak protezleri sayesinde yürüyebiliyor, koşabiliyor ve oyun oynayabiliyor.

26.08.2016 - Dailymail.co.uk