*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Kitabın Geliri Kornea Nakli Bekleyen Minik Simge Naz İçin  (Okunma sayısı 1941 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Kitabın Geliri Kornea Nakli Bekleyen Minik Simge Naz İçin
« : Ağustos 08, 2017, 02:12:58 ÖS »
Kitabın Geliri Kornea Nakli Bekleyen Minik Simge Naz İçin

Yazdığı romanının tüm gelirini minik Simge Naz’ın ameliyatı için kullanacak olan İsmail Bayrak, düzenlenen imza gününde kitabını okurlarına imzaladı.

Derviş Baba Derneği’nin katkılarıyla yapılan imza gününde konuşan Bayrak hem anılarını anlattı hem de organ bağışı ve minik Simge Naz için hayırseverleri yardıma çağırdı. Elele Gülümsetmeye projesinin kurucusu da olan İsmail Bayrak Temmuz ayında çıkan “Yalnızlıklar Romanı" isimli kitabını Simge Naz’ın ameliyat masraflarını karşılamak üzere 50 lirada satıyor. Eskişehirli olduğunu ve işçi olarak çalıştığını belirten Bayrak, “Elele Gülümsetmeye grubumuz var. Burada ihtiyacı olan ailelere yardım ediyoruz. 190 tane ailemiz var. Bu ailelere gidiyoruz, ihtiyaçlarını tespit edip gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Romanı aslında çocuklarına miras bırakmak için her gün bir yaprak yazıp 365 günde yazdığını vurgulayan Bayrak şunları söyledi:

“Bir aileye yardım etmek istiyordum. Çocuğa karaciğer nakil gerekiyordu 8 bin liraya ihtiyacı vardı. Yardım etmek istedim ama beceremedim çocuğu kaybettik. Bu konuda kendimi suçlu hissettim. İşte bu çocuğa yardım için romanı yazdım kısalttım. Bu geliri Simge Naz kızımıza bağışlayacağız. Kornea nakli için 58 bin lira gerekiyor. Ülkemizde böyle çok çocuk var. Organ bağışı az olduğu için anında müdahale yapılamıyor. Organ bağışını önemini bilsinler ve bağışlasınlar. Hayırseverler duyuyorsanız şunu düşünsün. 15 aylık bebeğimiz var, eğer bunu 1 ayda karşılayamazsak görme engelli olacak. Bu yüzden şöyle 10 dakika gözlerinizi kapatın ve sokakta yürüyün anlayacaksınız. Umarım birileri yardım elini uzatacaktır. Elimden gelen bu yapmaya da çalışıyorum. Ailemle birlikte çalışıyorum. İmkanı olan bir yardımsever bunu ben yapabilirim diye ortaya çıkabilir.”

07.08.2017 - İHA