*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Otizm Farkındalık ve Bilgilendirme Seminerleri Sakarya’da Başlıyor  (Okunma sayısı 552 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Otizm Farkındalık ve Bilgilendirme Seminerleri Sakarya’da Başlıyor

Otizm Spektrum Bozukluğu Ulusal Eylem Planı Taslağı’ndaki faaliyetler çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Otizm Farkındalık ve Bilgilendirme Seminerlerinin ilki 16 Eylül 2014 Salı Sakarya - Elmas Garden Otel’de gerçekleştiriliyor.

Otizm Spektrum Bozukluğu Ulusal Eylem Planı Taslağı’ndaki faaliyetler çerçevesinde Bakanlığımızca kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile otizmli bireye sahip ailelerin katılacağı ‘Otizm Spektrum Bozukluğu Farkındalık ve Bilgilendirme Seminerleri’, konusunda uzman akademisyenlerce etkileşimli olarak gerçekleştirilecek.

Otizm Spektrum Bozukluğu Ulusal Eylem Planı Taslağı kapsamında 16 Eylül-5 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye’deki 11 ilde yapılması planlanan Farkındalık ve Bilgilendirme Seminerleri, Otizm spektrum bozukluğu konusunda farkındalık yaratmayı ve bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Farkındalık seminerleri sabah 3,5 saat ve öğleden sonra 3,5 saat olmak üzere iki oturum halinde yapılacak. Seminerlerin sabah oturumları aileler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğle oturumları ise kamu kurumları (bakanlıklar, belediyeler) ile üniversite temsilcileri için gerçekleştirilecektir.

Seminer Konuları:

- Otizm spektrum bozukluklarının özellikleri,

- Gelişimsel ve eğitsel değerlendirme,

- Otizm spektrum bozukluklarının tıbbi boyutu, bilimsel dayanaklı eğitim ve terapiler,

- Erken müdahale programları,

- Özel eğitim okulu ve bütünleştirme uygulamaları,

- Okul destek özel eğitim hizmetleri,

- Çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve aile hayatı,

- Spor ve otizm,

- Sosyal hizmet, sosyal yardım ve bakım hizmetleri,

-Toplumsal yaşam, istihdam süreçleri,

- İnsan kaynakları (öğretmen ve diğer meslek elemanları yetiştirme) erişilebilirlik/ulaşılabilirlik, yasal ve yönetsel düzenlemeler,

- Otizmli bireylerin hakları ve mevzuat,

- Otizmli bireylerin diğer gelişimsel yetersizlikleri,

- Aile eğitimi, bilgilendirme ve danışmanlığı ile özel eğitim uygulamalarında destek teknolojileri.

Otizm Spektrum Bozukluğu Ulusal Eylem Planı Taslağı’ndaki faaliyetler çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Otizm Farkındalık ve Bilgilendirme Seminerlerinin ikincisi 19 Eylül 2014 Cuma Nevşehir - Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek.

Seminerlere Ulaşım

Sakarya için

Sabah 08.30 ve öğleden sonra 13.30

1. Bulvar Ziraat Bankası önü

2. Yenicami Köfteci Mustafa’nın önü

Yer : Elmas Garden Inn Hotel

Adres : Sakarya Cd. No:228, Erenler - Sakarya (Adapazarı)

Nevşehir için

Sabah 08.30 ve öğleden sonra 13.30

1. Lale caddesi Karadeniz pastanesi yanı kamil koç şubesi önü

2. Saat kulesi önü borsa kavşağı

3. Emniyet Müdürlüğü önü

Yer : Dedeman Kapadokya Hotel & Convention Center

Adres : Ürgüp Yolu 2. km, Nevşehir

SEMİNER PROGRAMI

SABAH OTURUMU

9.00-9.30 Ön test uygulamaları

9.30-10.00 Açılış/tanıtım konuşmaları

10.00-11.00 1. Oturum

11.00-11.30 Çay arası

11.30-13.00 2. Oturum

13.00-13.30 3. Oturum katılımcıların katkı/konuşma ve tartışmaları

13.00-14.00 Son test uygulamaları

ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU

13.30-14.00 Ön test uygulamaları

14.00-14.30 Açılış/tanıtım konuşmaları

14.30-15.30 1. Oturum

15.30-16.00 Çay arası

16.00-17.30 2. Oturum

17.30-18.00 3. Oturum katılımcıların katkı/konuşma ve tartışmaları

18.00-18.30 Son test uygulamaları

15.09.2014 - eyh.gov.tr

Anahtar Kelimeler : HEPATİT İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER OZON TEDAVİSİ KİMLER BÖBREK NAKLİ OLABİLİR ?