*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelsiz Aşkın Sahipleri Naime Yetkin ile Kenan Tüblek’in Hikayesi  (Okunma sayısı 364 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Engelsiz Aşkın Sahipleri Naime Yetkin ile Kenan Tüblek’in Hikayesi

Dostları, Naime Yetkin ile Kenan Tüblek’i mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Çiftin heyecanını paylaşan davetliler davul zurna eşliğinde bolca halay çektiler ve şarkılara eşlik ettiler.

Dört duvar arasında yaşarken Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’ndaki kurslara katılarak sosyal hayata katılan 40 yaşındaki Naime Yetkin ile Kenan Tüblek bütün engelleri aşarak birlikte evliliğe adım atmanın mutluluğunu yaşadı.

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı mutlu günlerden birine daha şahitlik etti. Engelli çift Naime Yetkin ile Kenan Tüblek davullu ve zurnalı bir nikah töreniyle dünya evine girdiler.

Annesini ve babasını kaybettikten sonra zor günler geçiren Naime Yetkin, üzüntüsünü bile yaşamaya fırsat bulamamıştı. Engelli olmasına rağmen bakması gereken iki kardeşi vardı. Zor günler yaşayan Naime Yetkin’in hayatı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’dan yardım istemesiyle değişmişti. Çağırıcı,Naime’ye her türlü desteği vererek hayata daha sıkı tutunmasına yardımcı oldu. Yetkin duygularını şöyle dile getiriyor:

“Günlerim zor geçiyordu. Yardım eli uzatan Başkanımız Lokman Çağırıcı sayesinde Engelliler Sarayı’ndaki kurslara katıldım. Kardeşlerim ve benim için hayat güzel olmaya başladı. Arkadaşlık ortamında kurs görmeye başlamıştım.”

Kurslarda başarı gösteren Yetkin, çağrı merkezi, e-ticaret ve tekstil gibi bir çok dalda sertifika almaya hak kazandı. Bununla da yetinmeyerek yine Bağcılar Belediyesi  Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde katıldığı kurs sonucu diksiyon sertifikası da aldı.

EŞİYLE ORTAK BİR PROGRAMDA KARŞILAŞTI

Yetkin ile Tüblek, Bağcılar Belediyesi ile Aydın Üniversitesi’nin Taksim’de ortaklaşa düzenlediği engellilere yönelik bir programda tanıştılar. Yetkin’in doğum günü olan 10 Nisan 2013 tarihi iki genç için önemli bir tarih olmuştu. Tüblek gülerek o günü şöyle anlattı:

“Naime Hanım ile sıkça görüşmeye başlamıştık. O benden ben de ondan hoşlanıyorduk. O gün cesaretimi topladım ve ‘Bugün bomba haberlerin olacağı bir gün olacak’ dedim. O da şaşırdı ve ‘Ne olacak?” diye sorunca ben de “Benimle evlenir misin?” diye sordum. O sırada önce şaşıran Naime Hanım bir süre sonra teklifime olumlu cevap verdi. O günkü mutluluğumu anlatamam.”

Arkadaşlıklarını evliliğe adım atarak pekiştirdiklerini anlatan çiftin nişan yüzüklerini ise Başkan Çağırıcı ile Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli takmıştı.

ÇİFTİN DANSI ALKIŞ TOPLADI

Gelin arabası olarak süslenen Engelliler Sarayı aracı gelini evinden alarak damat ile birlikte nikahın kıyılacağı Halk Sarayı’na getirdi. Buradaki nikah sırasında duygusal anlar yaşandı. Birbirlerinin ellerini sımsıkı tutan çiftin çocuk, kadın, yaşlı bütün akrabaları ve arkadaşları kendilerini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmamıştı. Bağcılar Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin’in kıydığı nikahta damadın şahitliğini arkadaşları Bayram Akyıldız ile Demir Samura ve gelinin şahitliğini de AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Kıratlı, Nuriye Demir, Ayşe Karabiber, Mikail Aydın yaptı. Çift, “Ölene kadar evet” diyerek imza attılar. Kıratlı, evlilik cüzdanını geline verirken, Şirin de kahve fincan takımı hediye etti. Çiftin daha sonra birlikte dans etti.

ÇAĞIRICI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Yetkin, nikah sonrası kendisine hem babalık hem ağabeylik yaptığını belirttiği Başkan Çağırıcı’ya teşekkür etti. Yetkin, “Gelin arabamızın süslenmesine kadar bir çok ihtiyacımızı Başkanımız Lokman Çağırıcı karşıladı. Kendimi onun bir kızı veya bir kardeşi gibi görüyorum. Her konuda bana desteğini esirgemedi. Onun sayesinde hayata tutundum.” diye konuştu. Gelin ve damat ile davetliler mutlu günü bolca halay çekerek ve şarkılara eşlik ederek geçirdiler.

15.09.2014 - Star

Anahtar Kelimeler :

ORGAN BAĞIŞINI ETKİLEYEN ŞEHİR EFSANELERİ