*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne'de Buluşuyor  (Okunma sayısı 1092 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne'de Buluşuyor
« : Temmuz 28, 2016, 02:39:58 ÖÖ »
Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne'de Buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla 28 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Edirne Saraçlar Caddesi'nde 4 gün boyunca “Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne'de Buluşuyoruz” isimli kültür, sanat ve tanıtım günleri gerçekleştirilecek.

Perşembe günü mehteran takımı eşliğinde 15 Temmuz darbe girişimine karşı engelliler tarafından gerçekleştirilecek yürüyüşle başlayacak organizasyonda, Saraçlar'da kurulacak stantta Balkanlar'dan ve Türkiye'nin dört bir yanından gelecek engelliler el emeği göz nuru yaptıkları ürünleri Edirne halkının beğenisine sunacak.

Fiziksel Engelliler Federasyonu (FEF) organizasyonunda, Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve birçok sivil toplum kuruluşunun da desteğiyle Edirne'de 28 Temmuz Perşembe günü “Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne'de Buluşuyoruz” isimli kültür, sanat ve tanıtım günleri başlayacak. Organizasyonla ilgili bilgi veren FEF Genel Başkanı Nedim Kılıç, 4 gün sürecek etkinlik kapsamında darbe girişimine karşı engelliler olarak yürüyüş gerçekleştireceklerini, beraberinde de Saraçlar'da açılış gerçekleştirecek-lerini söyledi. Kılıç, tüm engelli vatandaşlar ve ailelerini organizasyona davet etti.

Aynı zamanda Tüm Engelliler Konfederasyon Başkan Yardımcılığı da yapan FEF Başkanı Kılıç, Edirne gibi tarihi bir kentte söz konusu etkinliği yapacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek; “Fiziksel Engelliler Federasyonu olarak tarihi şehir Edirne'de Allah izin verirse bu etkinliğimizi yapacağız. Balkanlar'dan gelen engelli soydaşlarımızla birlikte burada buluşacağız. Diğer illerden gelen engelli kardeşlerimizin el becerileri, yaptıkları, çalışmalar hem halka tanıtılacak ve sosyalleşmiş olacaklar” dedi.

“YURTDIŞINDAN BİRÇOK KATILIM OLACAK”

Etkinliğe Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya ve Almanya'dan da sivil toplum örgütleri ve engellilerin katılacağını ifade eden Kılıç; “Birçok katılımcı olacak etkinlikte. Yaptıkları çalışmaları Edirne'de 4 gün boyunca halkla, ileri gelen gönül dostlarıyla, resmi daire müdürleri ve mülki amirlerimizle, belediyemizle birlikte paylaşacaklar. Buradan etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ENGELLİ VATANDAŞLAR DARBEYE KARŞI YÜRÜYECEK

Organizasyon kapsamında açılıştan önce Perşembe günü saat 09.00 - 11.00 saatleri arasında 15 Temmuz darbe girişimine karşı bir de yürüyüş yapacaklarını dile getiren Federasyon Başkanı Kılıç şöyle devam etti;

“Perşembe günü bir yürüyüş yapacağız. Sivil toplum kuruluşları olarak hem darbeye karşı hem de engellilerin de bu konuda ülkesine sahip çıktığını göstermek adına bu yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Bunun hemen ertesinde de açılışımız olacak. Engelli kardeşlerimizi, ailelerini ve Edirne'nin bütün gönül dostlarını davet ediyoruz. Yürüyüşümüz büyük ihtimal valilik önünden Saraçlar Caddesi'ne kadar olacak. Malumunuz engelli kardeşlerimiz içinde yürüyeni var yürüyemeyeni var. Fazla da zahmet vermeden böyle bir rota belirlendi. Darbeye karşı da böyle bir yürüyüş yapmış olacağız. Çok güzel bir etkinlik olacağına inanıyorum. Ben bütün sivil toplum örgütlerine sesleniyorum, Bizleri yalnız bırakmasınlar bu yürüyüş ve etkinlikte, bizlerle birlikte olsunlar gelin bugün sizin gününüz”

26.07.2016 - Hudut Gazetesi