*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: İşaret Dili Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi  (Okunma sayısı 2177 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
İşaret Dili Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi
« : Temmuz 08, 2011, 03:08:26 ÖS »

Kayseri Barosu Avukat Ali Taşçı Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Kayseri Baro Başkanı Avukat Murat Şirvanlı, Melikgazi Halk Eğitim Müdürü Niyazi Sabancı ve Kayseri Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkezi Başkanı Fatma Oytun ile kursiyerler katıldı.

Sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan Kayseri Bedensel Engelliler Derneği Genel Merkezi Başkanı Fatma Oytun, “Kayseri Barosu, baro avukatları ve Kayseri'de bulunan ortaöğretim öğretmenleri ile düzenlemiş olup, Melilgazi Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülmüştür. Farkındalık ile faaliyetini sürdüren derneğimiz, bu proje ile Valliğimizin 29.07.2011 tarihinde onurları ile İl Milli Eğitim Müdürleri ile protokol yaparak başladık. Kayseri’de ilk kurumsal olarak açılan ilklerde yer alan kursumuzun birincisini 18 Ekim 2010-12 Ocak 2011 tarihinde Kayseri Doğum Evi’mizin personellerini eğiterek, 30 kişiden başarılı olanlara sertifika verdik. İkinci kursumuz ise İl Emniyet Teşkilatı’na 2 Aralık 2010-10 Mart 2011 tarihleri arasında 26 kişiyle Emniyet personelimiz de eğitilerek, başarı ile sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır. Amacımız Türkiye’de 8,5 milyona yakın insanlarımızın engelliler olduğunu ve bunların 2,5 milyonunun işitme engelli oldukları bilinmektedirler” şeklinde konuştu.

Kayseri Baro Başkanı Murat Şirvanlı ise yaptığı konuşmada, “Bizler yeniden bizimle irtibat kurulması halinde tüm engelli vatandaşlarımız için gerek hukuki zeminde gerekse maddi ve manevi imkanlarımız ölçüsünde herzaman onlara yardım etmeye onların yanında olmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Bu kursa katılan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerleride şimdiden tebrik ederim. sizin içinizden meslektaşlarımızdan da 8-10 tane kursiyer var. ‘Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan’ atasözü ile işitme engelliler ile ilgili işaret dili öğrenimide insana bir insanlık daha kazandırdığını düşünüyorum” diye konuştu.

Kurs dönemi boyunca kursiyerlere eğitim veren Kocasinan Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı ve kurs öğretmeni Veli Akkoca’ya kursiyerler tarafından plaket verildi. Akkoca, plaketini aldıktan sonra işaret dili ile teşekkürlerini sundu.

Tören, kursiyerlerin sertifikalarını almasıyla sona erdi.

08.07.11 - İHA