*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Ege Üniversitesi Konservatuarı Engelli Öğrenciyi Kabul Etmedi  (Okunma sayısı 2238 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20510
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com


İzmir Bornova'daki Hayrettin Duran Lisesi'nden mezun olan 20 yaşındaki görme engelli Ümran Sevinç'in Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'na yaptığı başvuru "altyapımız yok" bahanesiyle geri çevrildi. Ümran Sevinç, "Hayallerim yıkıldı" diye üzüntüsünü dile getirdi. 7 yıl önce emekli oluncaya kadar konservatuarda binlerce öğrenci yetiştiren ve kendisi de görme engelli olan Prof. Dr. Önder Kütahyalı da duruma isyan etti. Kütahyalı, "Bu çağda, bu mazeretlerin söylenmesi çok anlamsız. Önce bir öğrenciyi alın, o kendine uygun şartları sağlar merak etmeyin" dedi.

YÖK Talimat Verdi Ama...

Ümran Sevinç'in hayallerini yıkan bürokratik engel, konservatuara başvurmasıyla oluşmaya başladı. Bünyesinde görme engelli bir öğrenci de bulunan konservutar yönetimi ne yapacağını YÖK'e sordu. "Engelliler için uygun ortamı oluşturun" talimatına rağmen konservatuar yönetimi direndi. Engelli öğrenci alımını durdurdu. Ret cevabına anlam veremediğini belirten Ümran Sevinç, "Ben lisede tek başıma matematik, Türkçe gibi derslerden geçtim. Yıllardır öğretmenlerim ve arkadaşlarımın desteği ile konservatuara girmek için çalışıyordum. Bu benim tek hayalimdi. Hayallerim yıkıldı. Beni niye almadılar, bu nasıl sistem anlamış değilim" diye konuştu.

Kabartma Notaları Yokmuş!

Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Gürbüz Aktaş, kararı şöyle savundu. "Fiziki altyapımız yok. Engelli öğrenci aldığımızda eğitimlerin karşılayacağımız alanlar ve sınıflarımız kısıtlı. Görme engelli bir kişinin başvurusunu kabul ettiğimizde ona kabartma notalar ve uygun yer bulmamız gerek. Bunların hiçbirisine sahip değiliz. Engelli bir kişiye zulüm yapmanın anlamı yok." Prof. Aktaş, eğitimini sürdüren mevcut engelli öğrencinin okula nasıl alındığı sorusuna ise "O dönemde ben müdür değildim. Kim almış bilmiyorum" cevabını verdi.

19.06.11 – Takvim