*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: ADÜ Eğitim Fakültesi Erişilebilirlik Çalışmaları Gerçekleştirdi  (Okunma sayısı 1338 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20655
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
ADÜ Eğitim Fakültesi Erişilebilirlik Çalışmaları GerçekleştirdiAydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi, Yükseköğretim Kurulu’nun düzenlediği engelsiz üniversite ödüllerinden mekanda erişilebilirlik olarak bilinen Turuncu Bayrak Ödülüne aday bir fakülte olarak mevcut binasında erişilebilirlik açısından var olan eksiklikleri düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Görme yetersizliği olan bireylerin bina içerisinde güvenli ve bağımsız hareket edebilmelerini sağlamak amacıyla fakülte binasının öğrenci girişi, asansör önleri, merdiven başları ve yönlendirme levhalarının bulunduğu alanlar hissedilebilir yüzeylerle kaplandı. Ayrıca küpeşteliklere, braille ve kabartma yazı ile kat bilgileri eklendi.

Görme yetersizliği olan bireylerin bina içerisinde gitmek istedikleri yeri belirleyebilmeleri amacıyla işlevsel olan braille ve kabartma yazılarla hazırlanmış bir kat planı kullanıma sunularak öğrenci girişine yerleştirildi.

Özel gereksinimli bireylerin kullanımı için halihazırda var olan engelli tuvaletleri yönlendirme tabelaları ile fark edilir hale getirildi. Tuvaletler hem kullanım kolaylığı hem de sağlığa uygunluk açısından bakımdan geçirilerek aktif kullanıma hazır hale getirildi.

Bina içerisinde görme yetersizliği olan bireylerin yaralanmalarına sebep olacak boşluklar ile çıkıntılar kapatıldı ve korumalı hale getirildi. Bölümler, anabilim dalları, idari birimler ile akademik ve idari personelin kapı isimlikleri braille yazılarla desteklendi ve görme yetersizliği olan bireylerin aradıkları kişi ya da birime yardımsız ve bağımsız şekilde ulaşabilmelerinin önü açıldı.

İHA


ETİKETLER Aydın Adnan Menderes ÜniversitesiEğitim FakültesiEngelliEngelsiz Üniversite ÖdülleriErişilebilirlik