*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sağlık Uygulama Tebliği’nin Güncellenmesi Gündemde  (Okunma sayısı 1275 defa)

Çevrimdışı melleseferi

  • öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 20510
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Sağlık Uygulama Tebliği’nin Güncellenmesi Gündemde
« : Ocak 04, 2022, 03:03:11 ÖS »
Sağlık Uygulama Tebliği’nin Güncellenmesi GündemdeTıbbi cihaz ve ilaçta ağustos 2021’e kadar oluşan toplam 8 milyar liralık alacağın ödenmeye başlandığı bildirildi.

Tıbbi cihaz ve ilaç sektöründen alacakların ödenmesi sorununda ilerleme sağlandı. Tıbbi cihaz ve ilaçta ağustos 2021’e kadar oluşan toplam 8 milyar liralık alacağın ödenmeye başlandığı bildirildi. Üniversite hastanelerinde de 2020 yılından kalan alacakların ödenmeye başlandığı kaydedildi.

DÜNYA’ya sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Metin Demir , bundan sonraki süreçte tıbbi cihazda kamuda alacakların 90 güne, üniversite hastanelerinden ise 120 güne sabitlenmesi konusunda umutlu olduklarını vurguladı. Demir, cihaz bedellerinin güncellenmesi (SUT revizyonu) beklentisinde olduklarını da açıkladı.

Sektörde yaşanan ödeme sorunlarını son olarak 21 Aralık’ta Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye aktardıklarını kaydeden Demir, 8-9 günlük zaman diliminde bu aşamaya gelinmesinin önemli olduğunu bildirdi.

Bu süreçte gerek bakanlar, gerekse bürokratların yoğun çaba harcadığının altını çizen Demir, ödemenin yılsonu dönem faizleri ve benzer yükümlülükler açısından da önem taşıdığını söyledi.

Temel konu ödeme olmakla birlikte, fiyat farkı ve tasfiye ile bundan sonraki sürecin sağlıklı sürdürülmesi gibi konuların da önemli olduğuna değinen Metin Demir, “Bu çok kıymetli. Zamanı belirsiz vadeye malzeme satmak mümkün değil. Sağlığın önemli olduğu dönemde belirli, sürdürülebilir, öngörülebilir bir sektör olabilmek için 90 günde ödemelerin yapılması, daha doğru ürünün, daha doğru fiyata hastanelerin malzemeye ulaşmasını sağlayacak” İfadelerini kullandı.

Demir, Sağlık Uygulama Tebliği’nin güncellenmesinin de gündemlerinde olduğunu ve bu konuyu da Ocak ayında ele alacaklarını anlattı.

Metin Demir, üniversite hastanelerinde 2020 yılı alacaklarının ödenmeye başladığını, 2021 yılı Ocak-Haziran dönemine ilişkin kısmın ise Ocak-Şubat aylarında ödenmesini beklediklerini bildirdi.

Dünya


ETİKETLER kayseri engelliler derneği KAYSERİ ENGELLİLER DERNEĞİ Diyalizle Yaşam Engelliler Derneği Kayseri Başkan Metin DemirİlaçSağlık Uygulama TebliğiTıbbi CihazTürkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası