*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Sağlık ve Bakım Personeline Online Eğitim  (Okunma sayısı 2099 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 418
Sağlık ve Bakım Personeline Online Eğitim
« : Şubat 13, 2021, 09:54:17 ÖÖ »
Sağlık ve Bakım Personeline Online EğitimPalyatif Sağlık Hizmetleri Derneği (PASHİDER) ve Palyatif Bakım Hemşireleri Derneği işbirliğiyle Engelli ve Yaşlı Bakım Kuruluşlarında görevli sağlık ve bakım personeline yönelik çevrimiçi eğitim programları düzenleniyor.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Palyatif Sağlık Hizmetleri Derneği (PASHİDER) ve Palyatif Bakım Hemşireleri Derneği işbirliğinde Engelli ve Yaşlı Bakım Kuruluşlarında görevli sağlık ve bakım personeline yönelik 4-13 Ocak 2021 tarihleri arasında düzenlenen online eğitim programlarının ilki, 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 14:30’da başladı.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ, online eğitim programının açılış konuşmasında, pandemi sürecinde tüm dünyanın ilgisini çeken ve takdirini alan uygulamaların özverili çalışmaya bağlı olduğunu belirtti. Gerek Sağlık Bakanlığı personeli gerekse Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yaşlı bakım kuruluşlarında görevli personelin bilgilendirilmesine yönelik bu tür eğitim programlarının önemine dikkat çekti.

Uzm. Dr. Orhan KOÇ, online eğitim programının ilk ders konusunu teşkil eden basınç yaralarının, hastaların hastaneye temel yatış nedenine ek olarak ortaya çıkan, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere karşın halen hasta bakım hizmetlerinin sunulduğu merkezler ve bireyler için güncelliğini korumaya devam eden, yaygın ve önlenebilir önemli bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çekti.

Kronik hastalığı olan ve en riskli gruba dahil 65 yaş üstü yaşlılarımızda ve engellilerde, özellikle immobil (hareketsiz), duyu fonksiyonları zayıflamış bireyler için sekonder komplikasyon yani bir hastalığa bağlı olarak gelişen   yan etkileri olan basınç yaralarının; bakım ve tedavisinin güç olmasının yanısıra, uzun sürmesi ve yüksek maliyeti ile güncelliğini sürdürdüğünü ifade etti.  Uzm. Dr. Orhan KOÇ,  Palyatif Sağlık Hizmetleri Derneği (PASHİDER) ve Palyatif Bakım Hemşireleri Derneğine bu tür online eğitim programları düzenledikleri için teşekkür etti.

Online Eğitim Programı,  Hemşire Derya KARAKAYA’nın “Basınç Yaralanmaları” temalı sunumu ile tamamlandı.  Karakaya Geçmişten günümüze yaygın olarak görülen basınç yaralanmaları (BY) ve belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.  8 günlük eğitim programı kapsamında, “Basınç Yaralanmaları, Stoma Bakımı, Engelli /Yaşlıya Sunulan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları, Engelli/Yaşlı ile Etkili İletişim ve Empati, Engelli ve Yaşlıya Bakım Sunanların Eğitimi, Ağrı Yönetimi, Ağrı Yönetiminde Non Farmakolojik Yaklaşımlar,  Engelli ve Yaşlıya Bakım Verenlerin  COVID-19’dan Korunma Yolları”  konularında  her gün 30 dakikalık 1 ders yapılıyor. Online Eğitim Programı Youtube linki üzerinden canlı yayınlanıyor.

ailevecalisma.gov.tr