*
Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45

Kiralık Akülü Tekerlekli Sandalye 0544 716 20 45


Akülü Tekerlekli sandalye kiralamalarında fiyatlarımız günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklik göstermektedir. Kiralama prosedürümüz ve sözleşmemiz için uzman ekibimizle irtibata geçiniz.
 
Kiralık Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye Genel Özellikleri

Ürün performansına göre gayet uygun fiyatta bir akülü sandalyedir.
Sağlam çelik şasesi katlanabilir özelliktedir.
Ayaklıklar çıkartılabilir özelliktedir.
Kolçaklar çıkartılabilir ve yükseltilebilir özelliktedir.
Katlanabilir ve demonte edilebilir özelliği ile rahatlıkla taşınıp depolanabilir.
Yumuşak dolgu ön ve arka tekerlekleri ile rahat bir kullanım imkanı sunar.
İç ve dış mekan kullanımına uygundur.
Manuel kullanım seçeneği mevcuttur.
Aküler taşıma kutuları ile rahatlıkla sökülebilir.

İLETİŞİM 0544 716 20 45.

*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Engelli Çocuklarını Eğitimleri için Çamurlu Yolda Sırtlarında Taşıyorlar  (Okunma sayısı 2380 defa)

Çevrimdışı bizdevariz.net

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 418
Engelli Çocuklarını Eğitimleri için Çamurlu Yolda Sırtlarında TaşıyorlarDiyarbakır’ın Ergani ilçe kırsalında 3 engelli çocuk, asfalt yolla aralarındaki köy yolunda oluşan çamur nedeniyle rehabilitasyon merkezine gitmekte büyük sıkıntı yaşarken aileleri onları sırtlarında taşımak zorunda kalıyor.
Ergani’ye bağlı Aşağı Bitikçi Mahallesi’ne bağlı Pınarbaşı Kümeleri’nde ikamet eden engelli 3 çocuğun ve ailelerinin yaşadığı sıkıntılar çözüm bekliyor.

Ergani ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Pınarbaşı Kümeleri’nin asfalt yolla aralarındaki 2 buçuk kilometrelik yol, yağışlı günlerde çamur yığınına dönüşürken aileler çocuklarını çoğu zaman sırtlarında taşımak zorunda kalıyor.

Mezrada ikamet eden 7 ailenin 3 engelli çocuğu, rehabilitasyon merkezlerince haftada 2’şer gün olmak üzere eğitime alınıyor.

Rehabilitasyon merkezinin servis aracı engelli çocukları, seans günlerinde ikametgahlarından almak için mezraya giriş yapmak istese de çamurlu yol engeline takılıyor.

Köy sakinleri, bir çok ağır hastanın çamurlu yol nedeniyle hastaneye dahi yetiştirilemediğini belirterek yetkililere seslendi.

“Son 20 yılda 5 hasta çamurlu yolda can verdi”

Çektikleri sıkıntıları dile getiren engelli öğrenci velilerinden Tuncay Fidan, “Asfalt yolla aramızda 2 buçuk kilometre var. Her yağmur yağışında bu yolumuz çamurdan geçilemiyor. Çocuklarımızın tedavisi ve eğitimi için anne-babalar olarak evlatlarımızı sırtımızda taşımak zorunda kalıyoruz. Şu ana kadar son 20 yıl içerisinde 5 hastamız hastaneye yetiştirilemediğinden aynı bu çamurlu yolda vefat etti. Başka evlatlarımızı da bu yollarda kaybetmek istemiyoruz.” dedi.

Uluslararası bir farkındalık oluşturmak için her yıl 3 Aralık’ta kutlanan ve tüm kurum amirlerinin mesajlar yayımladığı Dünya Engelliler Gününe dikkat çeken Fidan, “Ne yazık ki o günde çocuklarımız çamurlu yol engeline takıldılar. Bundan önce defalarca kez ilgili kurumlara müracaat etmemize rağmen şu ana kadar yolumuz yapılmadı.” ifadelerini kullandı.

Yetkililere seslenen Fidan, yollarının bir an önce yapılmasını istedi.

İLKHA