*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Melikgazi’de Konuşma Bozukluğuna Son Kursu  (Okunma sayısı 4405 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Melikgazi’de Konuşma Bozukluğuna Son Kursu
« : Şubat 20, 2014, 01:01:28 ÖS »
Melikgazi’de Konuşma Bozukluğuna Son Kursu

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları bünyesinde yeni bir kurs açılacağını ve bur ile konuşma bozukluğu olanların 30 günlük bir eğitim ile sorunlarının giderileceğini bildirdi.

Konuşma bozukluğu, kekemelik, hızlı konuşma, tutuklu ve artikülasyon problemi olanlar kurslara başvurarak psikolojik ve eğitmenlerin gözetiminde tedavi edileceğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, bu kurslara katılanlar ilk 15 gün aralıklı her gün 5 saat çalışma yapacaklarını daha sonra ise grup eğitimine tabu tutulacaklarını belirtti.

Konuşma bozukluğu olanların sosyal çevrelerinden uzaklaştığını ve özgüvenlerini kaybettiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

"Açılacak olan bu kurslarda psikologlar kursiyerlerle birebir ilgileneceklerdir. Eğitim öncesi görüşmeler sonrası 30 günlük bir kurs süreci başlayacaktır. Kurs sonrası ile kursa katılanlar haftada bir gün kontrol için merkeze geleceklerdir. Başta kekemelik olmak üzere hızlı konuşma, kelimeleri yutarak konuşma gibi rahatsızlıkların tedavi edilebilinir hastalıklardır. Bu yönde talebe göre hareket edeceğiz. Talebin fazla olması halinde semtlerde de bu tür kurslar açabiliriz. Toplum ve halk sağlığına özelikle birey sağlığına büyük önem veriyoruz. Öncelikle bu konuşma bozukluklarını içeren bir eğitim kitabı hazırlamaktayız. Bu kitap kursiyerlere ücretsiz verilecektir. Zaten Melikgazi belediyesinin vermiş olduğu tüm kurslar ücretsizdir"

20.02.2014 - İHA