*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: MEB'in Zihinsel Engelli Öğretmenliği Açıklaması  (Okunma sayısı 1563 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
MEB'in Zihinsel Engelli Öğretmenliği Açıklaması
« : Aralık 20, 2013, 01:27:41 ÖS »
MEB'in Zihinsel Engelli Öğretmenliği Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler tarafından merakla beklenen alan değişikliği duyurusunu yayımlamış olmasına karşılık duyuruda;

-Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta iken 2012 yılında Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmeni olarak alan değişikliği yapılan ancak Danıştay İkinci Dairesinin kararına bağlı olarak sınıf öğretmenliğine döndürülenlerden 540 saatlik "Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayanların Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına, alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir şeklindeki açıklamaya rağmen şu an için il dışı eş özrü için iller arası yapılan alan değişikliğinde yer değiştirenlerin alanı hakkında açılan dava ise Danıştay İkinci Dairesinde Yürütmeyi durdurma ile sonuçlanmış fakat Milli Eğitim Bakanlığından il dışı eş özrü için iller arası yapılan alan değişikliğinde yer değiştirenlerin şu an için bulundukları ilde önceki alanlarına ve boş bulunan kadrolara döndürülmesi gerçekleştirlmediğinden bu öğretmenlerden 540 saatlik "Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayanlar ile 90 saatlik "Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programı"nı başarıyla tamamlayanlar Teknoloji ve Tasarım alanı ile Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına aynı alanda oldukları için başvuruda bulunamadıklarından Milli Eğitim Bakanlığının bu durumdaki öğretmenleri bir genelge ile bulundukları alan ile ilişkilendirmeli yada başvurularının alınmasını sağlamalıdır." demiştik.

Milli Eğitim Bakanlıgı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 18.12.2013 tarih ve 3895030 sayılı yazıları ile bu konuya açıklık getirmiştir.

Bu yazıya göre; 2012 Yaz Tatili Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Döneminde, alanlarında açık norm kadro olması nedeniyle, özür durumundan Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliğine alan değiştirenlerin bu işlemleri Danıştay tarafından yürütmesinin durdurulması ile sonuçlanması nedeniyle, illerarası yer değişikliği ile Zihin Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak atananlar istemeleri halinde 20.12.2013 tarihinde sona erecek olan alan değişikleri işlemleri süresinde tekrar önceki alanları olan sınıf öğretmenliğine kontenjanlar dahilinde geçiş yapabileceklerdir.

20.12.2013 - memurlar.net

Anahtar Kelimeler : KENDİMİ ONLARIN ARASINDA ,GÖRECEĞİM GÜNÜN ÖZLEMİNİ ÇEKECEĞİM