*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Güneş Dilencisi.  (Okunma sayısı 7504 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Güneş Dilencisi.
« : Ocak 02, 2013, 11:33:37 ÖÖ »
Güneş Dilencisi...

Bugünlerde ayrı bir hoş,bugünlerse zil zurna sarhoşum senin yüzünden.Başımda kar boran,yüreğimde 7/24 tipiler boy göstermekte.Ağır yenilgilere maruz kalan ordu gibi darmadağın olmuşumda kılın kıpırdamıyor.Hazin oyunların hüzün dolu başrolüyüm.Neyin ne olduğu hakkında hiç hiç bir şey bilmiyorum.

Hani derler ya seven insan vefakar olur.Daha ne yapayım senin için?Daha ne yapayım güzel gözlerin için?Simsiyah gecelerin bembeyaz satırlarından sesleniyorum sana.Yalnızlığın kör sağır dinleyicisi olmak istemiyorum artık.Duymak istiyorum senden gelen en ufak sesi,hissetmek istiyorum sendeki sıcak nefesi.Yalnızlıklara söylenen hüzünbaz şarkıların en arabesk nakaratlarını söylemek istiyorum seninle.

Gülün kuruyan yaprağı gibi bir ömür saklamak istesem,ellerini prangalarla ellerime kilitlesem,gözlerini gözlerime mühürlesem daha ne isterim ki yalnızlık denen yalnız kalmış şu beden?

Güzel gözlerine yanmak varken,sımsıcak bedenini sarmak varken,yıllanmış şarap gibi günden güne değer vermek varken üzüm fosası gibi yerlere atılmak neden?Sular altında yosun gibi durma karşımda.Konuş bir şeyler söyle.Sevmiyorum,istemiyorum de.Ağzından dökülecek her söz için güller dikerim yolunun üstüne.Gülü seven dikenine katlanır biliyorum.Gül niyetine senin dikenlerinle sabahlamadım mı ben?Uykularımı senin kanattığın yerleri pansuman etmek için bölmedim mi gecenin en koyu vakitlerinde?Sabahları gecenin koynunda kurban etmedim mi?Söyle...

yalnızlığın her anını?Şimdi yalnızlık işgal etmiş seninle dolu her hücremi.Adımını bile tek başıma atıyorum.Neredeyim?Nasılım?Kiminleyim hiçbir şey bilmiyorum kendim hakkında.Yapayalnız gecelerin yorgun güneş dilencisiyim.Bir tek gündüz dileyemedim gecenin karanlığını.
Birgün daha bitti.Sensizliğin bilmem kaçıncı lanetli günündeyim.Artık ağrılarım daha bir artmakta.Sensiz sabah olamamakta.Gece ise hiç gündüze karşı saygı duymamakta.Hep ben,tek ben hakimiyim bu güzel gözlerin diyerek gündüzü gözümün önünden öldüresiye kovalamakta.Sol tarafım daha bir ağrıyor.Hani orda kalbim olduğunu bilmesem kanserim diye sevineceğim
Dudağım sanki yeminli senden başka bir ismi söylememeye.Ellerim ise daha fena.Ben huzurlu olduğum,heyecandan tutulduğum elleri istiyorum diye felçli rolü yapmakta.Duvarlar yıkıldı yeni doğan umutların üzerine.Soğuk,buz gibi taş duvarlar altında kaldım sanki.Elim nasırlı,ayağımda paslı bir çivi.Kangren olmuş bütün organlarım.Kolumu kıpırdatamaz oldum.Neden buna sebepsin diye hayalimde hep sana sorar oldum...

Şimdi son sözüm sana.gecelerime gün gibi doğmanı,sadece canım değil canımın anlamı olmanı.Sadece bir anlık değil hayatımı tümüyle doldurmanı istiyorum desem,bunun için kesilebilecek her diyete kabulüm desem,Canım,Kanım,Hayatım ol desem ne dersin???

alıntı