*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Muş'ta 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın' Projesi  (Okunma sayısı 857 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com
Muş'ta 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın' Projesi
« : Kasım 02, 2012, 02:10:07 ÖS »

Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi tarafından hazırlanan ve Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın 2' projesi yakın zamanda başlıyor.

Bedensel Engelliler Derneği Muş Şubesi, engellileri eğitmeye devam ediyor. Daha önce SODES kapsamında hazırlanan ve en iyi 10 proje arasında yer alıp ödüle layık görülen 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın' projesinin ikinci etabı için duyuruya çıkıldı. İlk projede 60 engelliyi Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlayan Bedensel Engelliler Derneği, yeni projeyle engellileri açık ilköğretim, açık lise, SBS, YGS ve LYS'ye hazırlayacak. Projeyle ilgili yazılı bir açıklama yapan Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, Muş Şubesi tarafından SODES 2012 Programı kapsamında yürütülecek olan 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın 2' projesi kapsamında 40 engelliye üniversite ve Sbs'ye yönelik hazırlık eğitimi verileceğini açıkladı. 16 Ekim 2012 tarihinde başlayan müracaatların 31 Ekim 2012 tarihi itibariyle sona erdiğini ifade eden Bedri Korkmaz, yakın zamanda kursiyerleri belirleyip eğitimlere başlayacaklarını kaydetti.

Geçtiğimiz yıl yürütülen 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın' projesinin çok talep gördüğünü vurgulayan Korkmaz; "Proje kapsamında 40 engelli öğrenciye ÖMSS'ye yönelik hazırlık kursu verilmesi planlanmasına rağmen kendi imkanlarımızı da katarak 60 engelli öğrencinin eğitim alması sağlanmıştır. Bu da bize göstermiştir ki engelli bireylerin bu tür eğitim ağırlıklı kurslara ihtiyacı oldukça fazladır. 2012 SODES kapsamında da bu nedenlerle 'Eğitimsiz Engelli Kalmasın' projemizin ikinci ayağını, engellilere açık ilköğretim, açık lise, SBS, YGS ve LYS için hazırlık kursu verilmesi planlanmıştır. Proje kapsamında engellilerimize haftada en az 12 saat ders verilmesi ve ayrıca öğrencinin interaktif eğitim platformundan sınırsız eğitim alması programlanmıştır" dedi.

01.11.2012 - İHA