*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Çekmeköy Belediyesi Engellilere Bilgisayar Kursu Düzenliyor  (Okunma sayısı 897 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarını Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde sürdüren Çekmeköy BEM, engelli vatandaşlarımıza ulaşıyor ve onların problemleriyle ilgileniyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın özel ilgi gösterdiği engellilere dönük hizmet çalışmaları, engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarını engelsiz bir biçimde geliştirebilmelerinde yardımcı olmak amacıyla düzenlenen çeşitli eğitimlerde bilinçlendirme, yönlendirme, danışmanlık, sosyal ve mesleki iyileştirme hizmetlerinin sunulmasını sağlayacak kurslarla sürüyor. Çekmeköy Belediyesi, 2012-2013 eğitim öğretim yılında engelli vatandaşlarımız için düzenlediği eğitimlere bilgisayar kursu ile başladı.

Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde devam eden kurslar ile teknoloji çağının gereklerinden biri olan bilgisayar kullanımının engelliler arasında yaygınlaştırılması hedefleniyor. Engelli istihdamını kolaylaştırılması açısından da faydalı olacak kurslar 8 ay boyunca devam edecek. Kursa devam eden öğrencilere sertifika verilerek iş arama süreçlerinde belediye tarafından destek olunacak.

Engelli vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi, Mehmet Akif Mah. Akasya Sok. No:34 Çekmeköy adresindeki Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde hizmetini sürdüren Belediye Engelliler Masası’nın (0216) 640 41 94 numaralı telefonundan alınıyor.

31.10.2012 - Yenigün