*
Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Kayseri Engelliler Derneği Telefon 0533 392 33 88

Gönderen Konu: Keçiören'de 'Engelli Girişimci Adayları' Bilgilendirildi  (Okunma sayısı 855 defa)

Çevrimdışı melleseferi

• öMeR
  • Administrator
  • Hero Member
  • SiTe YöNeTiCiSi
    • MeLLeSeFeRi.com

Keçiören Belediyesi tarafından engelli bireylere yönelik düzenlenen girişimcilik eğitimleri kapsamında eğitimlere katılan engellilere bilgilendirme yapılıyor.

Keçiören Belediyesi ve Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında engelli girişimci adayları, KOSGEB uzmanları tarafından bilgilendirildi. Keçiören Belediyesi tarafından engelli bireylerin işgücü piyasasına aktif katılımı için Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle ortak yürütülen proje eğitimleri devam ediyor. Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) tarafından da desteklenen proje kapsamında engelli girişimci adayları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) uzmanları tarafından bilgilendirildi. Eğitim alan engellileri ziyaret eden uzmanlar, engelli girişimci adaylarının sorularını cevaplandırarak girişimde bulunabilecekleri sektör dalları hakkında detaylı bilgiler verdi. Engelliler ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunan KOSGEB uzmanları engellilere yönelik imkanları ve fırsatları eğitim alan katılımcılarla paylaştı.

Projenin engelli bireyler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, eğitimlere katılan engelli girişimci adaylarına bu süreçte her türlü desteği sağladıklarını vurguladı. Projenin engelli bireylerin çalışma hayatına dahil olabilmeleri ve iş kurma hayallerini gerçekleştirebilmeleri için yeni istihdam imkanlarını arttıracağını belirten Ak, engellilerin karşılaştıkları her türlü sorunda uzmanlardan bilgi alabildiklerini söyledi.

29.10.2012 - İHA